Masaże

Co to jest masaż fizjoterapeutyczny?

Masaż jest zabiegiem fizjoterapeutycznym polegającym na odkształcaniu tkanki. Aby masaż był skuteczny, musi być wykonany z odpowiednią siłą i tempem. Zabieg ten może przynieść szereg pozytywnych następstw, jak na przykład pobudzenie, uczucie zrelaksowania, bądź uśmierzenie bólu. 

Rodzaje masaży

Zabieg polegający na wykorzystaniu manualnych technik mięśniowo-powięziowych w celu obniżenia napięcia mięśniowego, zniesienia dolegliwości bólowych i uelastycznienia mięśni. Poprzez poprawę krążenia krwi masaż wpływa na oczyszczenie organizmu z toksyn, lepsze dotlenienie i odżywienie komórek ciała oraz zmniejszenie opuchlizny i obrzęków. Ma pozytywny wpływ na uwalnianie hormonów, głównie serotoniny i endorfin, co dodatkowo wpływa na odprężenie.

Wieloetapowy zabieg na twarz, szyję oraz dekolt, znany głównie ze swojego działania przeciwzmarszczkowego i liftingującego, mający swoje korzenie w medycynie japońskiej. Dzięki swojej złożoności technik wpływa na różne układy naszego ciała: układ mięśniowo – powięziowy, układ krwionośny i limfatyczny, układ nerwowy, układ hormonalny.

Jego dobroczynne korzyści znajdujemy w:
– spłyceniu zmarszczek, poprawie odżywienia i kolorytu skóry, poprawie owalu twarzy
– zniesieniu napięcia mięśniowego, które może być również przyczyną bólów głowy, bruksizmu, sztywności karku
– zmniejszeniu obrzęków i opuchlizny
– spowalnianiu procesów starzenia poprzez wzrost produkcji kolagenu i eslastynyu i eslastyny.